co je ketonová dieta

Krátké seznámení s KetoLinie / ketonovou dietou

Co to vlastně proteinová nebo také bílkovinnová dieta je? Je metoda hubnutí, která přináší rychlé výsledky bez hladovění a stresu. Byla vynalezena harvardským profesorem George L. Blackburnem, jenž přišel na to, jak nejrychleji lidský organismus spaluje uložené tuky. Tento stav definoval jako stav ketózy.

 

Co je vlastně ketóza

Ketóza je stav organismu, který je tělu vlastní. Dochází k němu omezením sacharidů a zvýšením příjmu bílkovin a tuků. Do ketózy se tělo dostává nejčastěji 2-5 dní od začátku ketonové diety. V ketóze tělo začne účinně spalovat vlastní tukové zásoby. Připravovat si proteinovou dietu z běžných potravin není pro zdraví úplně vhodné a je to také časově náročné. Proto je KetoLinie velmi vhodnou volbou pro proteinovou dietu.

Jaké jsou výhody proteinové diety?
Nemusíte počítat žádné kalorie nebo jídla vážit, naučíte se jíst pravidelně, vytvoříte si nové stravovací návyky. V průběhu hubnutí nepociťujete hlad a nejste unaveni. Proteinová jídla mají snížený obsah cukru a zároveň zvýšený obsah bílkovin. Díky tomu v těle dochází ke změně metabolismu, která zajistí přirozené spalování tukových zásob. Proto jsou výsledky viditelné velmi rychle. Optimální příjem bílkovin  ochrání svaly a  zhubne skutečně jen to, co zhubnout má – nadbytečné tuky.Tato dieta mimo jiné významně pomáhá například  i v boji s celulitidou.

Naše nápoje jsme doplnili o prospěšné látky jako jsou :

Ženšen: silný antioxidant, který výrazně posiluje imunitní systém a chrání organismus před nepříznivými účinky stresu, nervozity a neklidu. Prokazatelně zlepšuje pamět, dodává vitalitu a energii.

Chia semínka : Často nazývána i jako superpotravina. Obsahují spoustu zdravých tuků, mají hodně vlákniny, bílkovin, obsahují vápník, železo, mangan, fosfor i zinek. Najdete v nich také spoustu vitaminu C, B a E. Jsou tedy ideálním antioxidantem a mají protizánětlivé účinky. „Obsahují omega-3 mastné kyseliny, které mají pozitivní vliv na srdce, cévy, nervy, imunitu, zlepšují paměť a soustředění. Navíc při  namočení zvětší svůj objem a tím dodají tělu pocit nasycení. Zároveň mají velmi pozitivní vliv na trávení.