časté dotazy

Kolik kg mohu za měsíc zhubnout?
 
Bohužel na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď.Každý klient je jiný, a proto hubnutí ovlivňuje mnoho faktorů (např.předchozí diety,stres ). Ovšem  jeden z nejdůležitějších faktorů představuje motivace. A proto bude KetoLinie nejefektivnější a  hubnutí se dostaví velmi brzy, pokud Vaše motivace bude správná a silná a budete pevně přesvědčeni, že chcete zhubnout.
 
 Mám zdravotní omezení, mohu držet proteinovou dietu?
 
Zde je velmi důležité vědět, o která zdravotní omezení se jedná. Většinu z nich, jako je např. vyšší krevní tlak, vyšší cholesterol ,nebo snížená funkce štítné žlázy nepovažujeme za kontraindikace. Existuje  ale spousta onemocnění, u kterých se proteinová dieta nedoporučuje. Více najdete v sekci  pro koho je ketolinie vhodná. Samozřejmě nejste-li si jisti, doporučujeme konzultaci s Vašim ošetřujícím lékařem.

 

  Přináší proteinová dieta nějaká rizika?

Proteinová dieta nepřináší pro zdravého člověka žádná zdravotní rizika.Pro lidský organismu je mnohem větším rizikem nadváha,obezita, pravidelné pití alkoholu .Tyto faktory velmi negativně ovlivňují naše vnitřní orgány a hlavně játra,která jsou považována za centrální orgán naší látkové výměny.Játra hrají velmi významnou  roli v metabolismu všech živin. Játra zastávají  také velmi důležitou roli v detoxikaci organismu a hubnutí.

 

Zápach z dechu

Při ketonové dietě je tento projev zcela běžný .Dochází k němu jakmile tělu sebereme sacharidy, které jsou zdrojem energie. Tělo poté  přepne na spalování tuků.Při tomto procesu vzniknou látky  ketony, které mají za následek. tzv. pachuť v ústech a zápach z dechu Je to zcela normální a nemáte se tedy  čeho obávat.

Tipy proti zápachu z úst:

- důkladné čištění zubu

- mějte vždy u sebe balíček žvýkaček bez cukru

- dostatečně pijte,vhodná je voda s citronem a mátou

 

Bolesti hlavy:

- je velmi důležité dodržovat dostatečný pitný režim .Nedostatečný přísun tekutin může mít za následek bolesti hlavy, hlavně v počátečních fázích hubnutí.

 

Pití kávy:

- pití kávy je při dietě povoleno, můžeme si dopřát 2 až 3 šálky kávy s mlékem bez cukru  denně. Vyhněte se smetaně a plnotučnému mléku.

 

Jak pokračovat  po skončení keto diety:

Po ukončení keto diety je nutné dodržovat několik pravidel, která jste se  při jejim držení naučili. Velmi důležité je dodržet počet jídel denně,vyhnout se průmyslově zpracovaným potravinám a jednoduchým sacharidům. Zařazovat do jídelníčku dostatek zeleniny a kvalitních bílkovin . Sacharidy je dobré zařazovat v částech dne s největší pohybovou aktivitou. Po keto dietě můžeme přejít na Low carb stravování, které je v dnešní době také velmi populární a je to takový  komfortní přechodový  návratu k běžnému zdravému stravování.Tento způsob je dlouhodobě udržitelný a zabraňuje  v JO JO  efektu.  V neposlední řadě je důležité dodržovat dostatečný pitný režim.

 

 

 Sportovní aktivita při keto dietě:

V prvním kroku bychom to se změnou pohybové aktivity neměli přehánět. Při přechodu z běžné stravy na keto stravu můžeme ze začátku pociťovat únavu. Proto by bylo dobré, abychom volili jednoduché aktivity, jako je svižná chůze, nebo lehká jízda na kole.V druhém kroku budeme mít více energie. Proto můžeme k aktivitám z prvního kroku zařadit dvakrát v týdnu aerobní a posilovací aktivity. V třetím kroku by naše sportovní aktivita měla probíhat minimálně třikrát týdně, délka pohybové aktivity by měla být alespoň 45 minut denně.

 

 

 

-