Vše okolo KetoLinie

časté dotazy

časté dotazy

Kolik kg mohu za měsíc zhubnout?
 
Bohužel na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď.Každý klient je jiný, a proto hubnutí ovlivňuje mnoho faktorů (např.předchozí diety,stres ). Ovšem  jeden z nejdůležitějších faktorů představuje motivace. A proto bude KetoLinie nejefektivnější a  hubnutí se dostaví velmi brzy, pokud Vaše motivace bude správná a silná a budete pevně přesvědčeni, že chcete zhubnout.
 
 Mám zdravotní omezení, mohu držet proteinovou dietu?
 
Zde je velmi důležité vědět, o která zdravotní omezení se jedná. Většinu z nich, jako je např. vyšší krevní tlak, vyšší cholesterol ,nebo snížená funkce štítné žlázy nepovažujeme za kontraindikace. Existuje  ale spousta onemocnění, u kterých se proteinová dieta nedoporučuje. Více najdete v sekci  pro koho je ketolinie vhodná. Samozřejmě nejste-li si jisti, doporučujeme konzultaci s Vašim ošetřujícím lékařem.

 

  Přináší proteinová dieta nějaká rizika?

Proteinová dieta nepřináší pro zdravého člověka žádná zdravotní rizika.Pro lidský organismu je mnohem větším rizikem nadváha,obezita, pravidelné pití alkoholu .Tyto faktory velmi negativně ovlivňují naše vnitřní orgány a hlavně játra,která jsou považována za centrální orgán naší látkové výměny.Játra hrají velmi významnou  roli v metabolismu všech živin. Játra zastávají  také velmi důležitou roli v detoxikaci organismu a hubnutí.

 

Zápach z dechu

Při ketonové dietě je tento projev zcela běžný .Dochází k němu jakmile tělu sebereme sacharidy, které jsou zdrojem energie. Tělo poté  přepne na spalování tuků.Při tomto procesu vzniknou látky  ketony, které mají za následek. tzv. pachuť v ústech a zápach z dechu Je to zcela normální a nemáte se tedy  čeho obávat.

Tipy proti zápachu z úst:

- důkladné čištění zubu

- mějte vždy u sebe balíček žvýkaček bez cukru

- dostatečně pijte,vhodná je voda s citronem a mátou

 

Bolesti hlavy:

- je velmi důležité dodržovat dostatečný pitný režim .Nedostatečný přísun tekutin může mít za následek bolesti hlavy, hlavně v počátečních fázích hubnutí.

 

Pití kávy:

- pití kávy je při dietě povoleno, můžeme si dopřát 2 až 3 šálky kávy s mlékem bez cukru  denně. Vyhněte se smetaně a plnotučnému mléku.

 

Jak pokračovat  po skončení keto diety:

Po ukončení keto diety je nutné dodržovat několik pravidel, která jste se  při jejim držení naučili. Velmi důležité je dodržet počet jídel denně,vyhnout se průmyslově zpracovaným potravinám a jednoduchým sacharidům. Zařazovat do jídelníčku dostatek zeleniny a kvalitních bílkovin . Sacharidy je dobré zařazovat v částech dne s největší pohybovou aktivitou. Po keto dietě můžeme přejít na Low carb stravování, které je v dnešní době také velmi populární a je to takový  komfortní přechodový  návratu k běžnému zdravému stravování.Tento způsob je dlouhodobě udržitelný a zabraňuje  v JO JO  efektu.  V neposlední řadě je důležité dodržovat dostatečný pitný režim.

 

 

 Sportovní aktivita při keto dietě:

V prvním kroku bychom to se změnou pohybové aktivity neměli přehánět. Při přechodu z běžné stravy na keto stravu můžeme ze začátku pociťovat únavu. Proto by bylo dobré, abychom volili jednoduché aktivity, jako je svižná chůze, nebo lehká jízda na kole.V druhém kroku budeme mít více energie. Proto můžeme k aktivitám z prvního kroku zařadit dvakrát v týdnu aerobní a posilovací aktivity. V třetím kroku by naše sportovní aktivita měla probíhat minimálně třikrát týdně, délka pohybové aktivity by měla být alespoň 45 minut denně.

 

 

 

-

 

co je vlastně ketonová dieta

co je vlastně ketonová dieta

 

Krátké seznámení s KetoLinie/ketonovou dietou.

Co to vlastně proteinová nebo také bílkovinová dieta je? Jedná se o metodu hubnutí, která přináší rychlé výsledky bez hladovění a stresu. Byla vynalezena harvardským profesorem George L. Blackburnem, jenž přišel na to, jak nejrychleji lidský organismus spaluje uložené tuky. Tento stav definoval jako stav ketóza. Tato dieta je v současnosti velkým hitem v oblasti hubnutí. Je to jedna z nejrychlejších diet, kde dochází k JoJo efektu zcela výjimečně. Je založena na sníženém příjmu sacharidů, tuků.

Při běžných dietách může tělo redukovat až 40% váhového úbytku ze svalů. A protože jsou svaly hlavním spalovačem tuků, je důležité je zachovat. Proto je KetoLinie proteinová dieta dobré řešení pro redukci nadbytečných kilogramu a zachování svalové hmoty. Profesoru Blackburnovi se tedy podařilo objevit stav zvaný Ketoza a jak tento stav navodit (viz. ketóza). Výhoda ketonové diety je, že díky ketóze hubneme bez pocitu hladu. Proto je KetoLinie dieta založena na vysoce kvalitních a dobře vstřebatelných bílkovinách, které nám chrání svalovou tkáň a zabraňují pocitu hladu. Připravovat si proteinovou dietu z běžných potravin

není pro zdraví úplně vhodné a je to také časově náročné. Proto je KetoLinie velmi vhodnou volbou pro proteinovou dietu.

Stav zvaný ketóza:

Ketóza je stav organismu, který je tělu vlastní. Dochází k němu omezením sacharidů a zvýšením příjmu bílkovin a tuků. Do ketózy se tělo dostává nejčastěji 2 až 5 dnů od začátku ketonové diety. V ketóze začne tělo účinně spalovat vlastní tukové zásoby. To, že se Vaše tělo dostalo do ketózy, poznáte podle toho, že máte spoustu energie a kilogramy a hlavně centimetry rychle mizí. Ketóza nám stojí za tím, že prakticky nemáme pocit hladu. V ketóze se nám snižuje také hladina tuků v krvi a v neposlední řadě chrání naši svalovou tkáň.

 

Jak pokračovat po skončení keto diety, aby se nám kila nevrátila.

Jestli chcete Vaši váhu udržet, nebo ještě lehce snižovat i po skončení diety, máme pro Vás některá výživová doporučení. Jsou navržena tak, abyste se vrátili ke zdravému životnímu stylu tzv. k racionální stravě.

- Držte se omezení tuků na 30% energetického příjmu, vyhněte se hlavně přepalovaným a živočišným tukům.

- Omezte solení, optimální denní příjem je 4,5 g na den.

- Zvyšte konzumaci ovoce a zeleniny. Jejich denní příjem by měl být 200 g ovoce a 400 g zeleniny.

- Alkoholické nápoje pijte střídmě, jejich denní příjem by neměl být vyšší než 30 g čistého alkoholu denně (1 až 2 sklenice piva, 2 sklenky suchého vína, nebo 2 koktejly).

- Sledujte svůj jídelníček, jezte pestrou stravu rozloženou do celého dne.

- Zvyšujte svou tělesnou aktivitu, alespoň třikrát týdně.

- Dodržujte pravidelný pitný režim 2-3 litry vody denně.

- Zvyšte příjem mléčných výrobků, vhodné jsou hlavně zakysané mléčné výrobky.

- Omezte spotřebu cukrů a potravin s vysokým glykemickým indexem.

- Zařaďte raději potraviny s nízkým, nebo středním glykemickým indexem.

- Omezte, nebo úplně vyřaďte, smažené potraviny, polotovary, průmyslově zpracované potraviny.

- Na teplou i studenou kuchyni používejte kvalitní rostlinné oleje, např. olivový olej, nebo sezamový za studena lisovaný olej.

- Zvyšte příjem vitamínu a minerálů.

 

Potraviny s vysokým glykemickým indexem:

řadíme mezi ně např. chléb pšeničný bílý, brambory vařené bez slupky, dýni, tykev, brambory šťouchané, hranolky smažené, bílou pšeničnou mouku a výrobky z ní (rohlíky, bagety, chléb), kukuřičnou a bramborovou kaši, rýži tmavou natural, kukuřici, popcorn, cukr, rýži předvařenou, vařenou mrkev, med, rýžovou mouku, pivo, slazené nápoje (limonády, coca cola, tonic), pizzu, chipsy, corn flakes, sušenky, donuty, čokoládové tyčky typu Mars, sladké snídaňové obiloviny, meloun vodní, burizony.

 

Potraviny se středním glykemickým indexem:

řadíme mezi ně např. špagety 20 minut vařené, mouku žitnou, hrozinky, banán, brambory vařené v páře, kuskus, meloun žlutý, brambory vařené ve slupce, celozrnný chléb, müsli tyčinky, bílou dlouhou rýži, máslové sušenky, sušenky bohaté na vlákninu, chléb pita, vařené těstoviny, rýži basmati, rýži hnědou, hrášek zelený, jogurt sojový, sladké brambory, ovesnou kaši.

 

Potraviny s nízkým glykemický indexem:

řadíme mezi ně např. všechny druhy listových salátů, ořechy vlašské, kořenovou zeleninu, cizrnu, těstoviny celozrnné, fazole červené, zelené i bílá, oříšky kešu, houby, rajče, brokolici, hrách, čočku červenou i zelenou, papriku, cibuli, česnek, meruňky, jahody, borůvky, maliny, třešně, broskev, mandarinku, pomeranč, citron, čokoládu hořkou min. 70% kakaa, mléko polotučné a odtučněné, mléko sojové, marmeládu bez cukru, qinoa, jogurt bílý, mrkev syrová, jablko, burské oříšky nesolené, grapefruit.

pro koho je ketonová/proteinová dieta vhodná ?

pro koho je ketonová/proteinová dieta vhodná ?

 KetoLinie dieta  je vhodná:

 

Lidé, kteří kvůli své nadváze trpí zdravotními problémy :

 

Nadváha ,nebo horší varianta obezita, jsou jak  známo  celosvětovým problémem. V České republice trpí obezitou 18% populace ..Tato čísla jsou vysoká i v jiných evropský zemích, proto se řada odborníků začala intenzivněji zabývat tímto problémem.. Nejzákladnějším ukazatelem nadváhy je index tělesné hmotnosti, neboli BMI. Dalším  ukazatelem může být také obvod pasu tzv. WHR . Nadváhou  chápeme  nadměrné uložení tuků v těle, které může být zdraví nebezpečné. Proto je KetoLine dieta vhodná pro všechny, kteří potřebují  snížit svou hmotnost a zlepšit svůj zdravotní stav.

 

Rizika spojená s nadváhou a obezitou.


◾Diabetes mellitus 2. typu
◾Vysoký krevní tlak
◾Srdeční a cévní choroby
◾Infarkt myokardu – příčinou je vysoký krevní tlak
◾Nádory
- problémy s pohybovým aparátem (artróza)


Lidé se slabou vůlí při držení diet:                                                                                                                                                                                         

KetoLinie ,nebo-li ketonová dieta je vhodná také pro lidi , kteří potřebují upravit nadbytečné kilogramy v co nejkratším čase a svou váhu si udržet. Proto je ketonová dieta pro ně ta pravá.
 

Lidé se špatnými stravovacími návyky:

Velkým problémem dnešní doby je nepravidelnost v jídle a nedostatečný pitný režim. S naší dietou vás naučime jist 5x denně , dodržovat správný pitný režim a najít cestu k zdravému životnímu stylu.


Pro koho je tato dieta nevhodná:

Pokud trpíte jakoukoli kontraindikací, jste-li těhotná nebo kojíte,  nebude tato dieta pro vás vhodná.

 

 KONTRAINDIKACE :

 KetoLinie není vhodná pro osoby :

 - osoby s onkologickými onemocněními

- různá onemocnění srdce, prodělaná mozková příhoda

- onemocnění ledvin a jater

- intolerance na některé složky proteinových jídel

- anorexie, bulimie

- diabetes

 dále pak onemocnění, při kterých lze po poradě s lékařem s dietou začít:

- onemocnění trávicího traktu

- poruchy štítné žlázy

- onemocnění střev

- dna 

- onemocnění žlučníku